Havacılık Çözümleri

Ana SayfaHavacılık Çözümleri

Havacılık Çözümleri

Havacılık Sektöründe Kablosuz Çözümler

Havayolları şirketleri ve havaalanlarının yönetilmesi gereken çok sayıda hareketli nesneleri bulunmaktadır. IoT 4.0 RTLS sistemi personel verimliliğini arttırarak ve iş gücü gereksinimini azaltarak varlık konum takibi ve yönetimi maliyetlerini düşürmektedir.

Karmaşık Havaalanı Lojistik Operasyonları

Havacılık endüstrisi büyümeye devam ettikçe havaalanlarındaki gereksinimler de paralel olarak artmaktadır. Havaalanlarının operasyonel yeteneklerini artan gereksinimlere cevap verecek şekilde geliştirmeleri gerekmektedir. Bütün bu gelişmeler hayata geçerken, yüzlerce uçuşun sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapılmasını, aynı zamanda yolculara rahat bir ortamda hizmet edilmesini sağlamak durumundadırlar. Uluslararası havaalanları kilometrelerce karelik alanlardan oluşmaktadır. Bu alanlar içerisinde bir bölgeden diğerine sürekli olarak bagajlar, servis araçları, personel ve diğer ekipmanlar hareket etmektedir. Havalimanı işletmeciliğini sürdürebilmek için son derece yetenekli insan kaynağına, özel teçhizatlara, iyi bir lojistik desteğe ve en önemlisi karmaşık planlama süreçlerine gereksinim vardır. Genellikle birden fazla ekibin aynı anda aynı tipteki ekipmanlara ihtiyacı olmaktadır.

Havaalanı Lojistiğindeki Kritik Noktalar

Bu yoğun aktivitenin yaşandığı ortamda, özel araçlar, taşıyıcılar veya diğer ekipmanlar kolayca yanlış bölgelere gidebilmekte hatta kaybolabilmektedir. Bu sebeple bu ekipmanların konumlarını belirlemek ve raporlamak üzere personellere görev verilmektedir. Bu süreçte raporlar kaybolmakta, gecikmeler yaşanmakta, raporlamadan sonra ekipmanın yeri değiştirilmektedir. Bu karmaşık lojistik problemi havayolları karlılık oranını düşürmekte ve operasyonel maliyetleri arttırmaktadır.

Aşağıda belirtilen çözüm yolları bu kayıpları en aza indirmek için gerçekleştirilebilir:
 Kayıp nesneleri bulmak için etkili ve güvenilir bir yöntem bulmak.
 Bulunan nesne ile ilgilenmek üzere taşıyıcı veya özel bir aracı yönlendirmek.
 Uçuşa hazırlık için gerekli olan kritik nesnelerin takibini yapmak.
 Manuel takip işlemlerini ortadan kaldırarak operasyonel maliyetleri azaltmak.

IoT 4.0 Konum Belirleme Araçları

 

IoT 4.0 , havayolları şirketleri ve havaalanı işletmeleri için kaynak yönetimi alanında verimlilik artışı sağlayan çeşitli araçlar sunmaktadır. Ayrıca daha ileri seviyede ekipman personel hareket rotaları takibi ve analizi ile iş süreçlerinde iyileştirmelerin sağlanması mümkündür. Havalanlarındaki yoğun lojistik süreçlerinde problemlerin çözümü her an nesnelerin konum bilgilerinin toplanıp yönetilmesi ile sağlanmaktadır.

 

Bültene Üye olun!

IoT 4.0 son gelişmelerinden haberdar olun.
Invalid or empty email
You have successfully subscribed to the newsletter.
Something went wrong. Your subscription failed.
Telefon
+90 216 573 40 40
İhtiyaç duyduğunuz konuda çözüm ortağınız IoT 4.0
İletişim
Küçükbakkalköy Mah. Derebey Sok. No:6 Denge Plaza Ataşehir / İstanbul
+90 216 573 40 40
info@iotfourzero.com

Copyright © Iot 4.0 | 2020 | Codesenior Web to Face